Co nás čeká v červnu?

2. 6. 2022
Co nás čeká v červnu?

Léto nám klepe na dveře a v Brně je to už opravdu poznat.

Chtělo by to nějaké příjemné letní osvěžení… A co třeba zahrádku? V naší brněnské enotéce se na ni můžete těšit už brzy. Na své si přijde opravdu každý, jelikož chystáme alko i nealko osvěžení, ale především, opravdu dobré víno! Hned jak bude zahrádka v provozu, dáme Vám vědět!
A na co dalšího se můžete ve VINDOM v červnu těšit?

Hodnocení TOP 77 2022 - 14. - 17. června
Je to tak, degustace a hodnocení všech vín a vinařství, která se zúčastní naší letošní soutěže TOP 77 vín v České republice, se odehraje už za dva týdny! Musíme se přiznat, že jsme opravdu zvědaví, co si pro nás letos vinaři připravili. 
Slavnostní vyhlášení a galadegustace všech oceněných vín se pak uskuteční 
1. Září 2022 v nádherných prostorách Besedního domu v Brně. Rezervovat místo si můžete už teď!Degustace italských vín, Prosecca a Amarone
Jak jistě víte z našeho minulého článku, na letošním největším veletrhu vína na světě, ProWein, jsme ochutnali obrovské množství vzorků vína z celého světa a mezi nimi i italská vína Prosecco, Amarone a Soave. Některá z nich nás uchvátila natolik, že jsme se rozhodli je nově zařadit do naší nabídky. A abychom Vás s nimi seznámili, zveme Vás tímto na jejich degustaci, která se uskuteční na konci června. O přesném datu Vám dáme ještě vědět!
Víno měsíce
Řekli jsme si, že na červen to chce něco speciálního. Proto tentokrát nebude víno měsíce jen jedno, ale hned tři. 
Celá vinná trojice je od španělského rodinného vinařství Bodegas Ostatu, jehož gró je kromě šetrného přístupu k zemědělství především vyváženost, a to jak v procesu výroby, tak v konečné chuti a celkovému výrazu vína. Jedná se o tyto tři kousky:
Tinto 2020
Rosado 2020
Bianco 2020 

A na jaké články se můžete tento měsíc těšit? 
Článek o naší soutěži TOP 77 vín v České republice: Dozvíte se základní informace o této každoroční soutěži, jak je na tom letošní ročník z hlediska účasti vinařství a vín, a také proč se už teď můžete těšit na zářijovou slavnostní galadegustaci. Jak už víte, na konec června plánujeme degustaci na téma italská vína, Prosecco a Soave. A abyste věděli, co Vás čeká, připravujeme pro Vás články, které se budou věnovat výrobě a specifikům těchto dvou italských národních klenotů.

Určitě také nezapomeňte sledovat náš Facebook a Instagram! Dozvíte se tam jako první všechny aktuality, slevy i akce a také spoustu vinných zajímavostí.


Básník a milovník vína Charles Baudelaire o něm napsal toto:
Nic není tak zaokrouhleno jako víno: 
v hroznu, v sudě, v číši, v ústech a v břiše. 
Pij tedy okrouhle a nebudiž ti líno 
znale je pít, pít víno tiše. 
Bude-li Vám tedy připadat, že Váš červen ztrácí na okrouhlosti, pomůže sklenice opravdu dobrého vína. A Vy naštěstí víte, kde ho hledat…

Váš tým Vindom.