O vinařství Hope Estate

15. 4. 2023
O vinařství Hope Estate

David je stále v Austrálii a při té příležitosti si dnes představíme vinařství Hope Estate, které před pár dny navštívil.

Vinařství Hope Estate se nachází v samém srdci vinařské oblasti Hunter  Valley na jihovýchodě Austrálie. Roku 1994 jej založil Michael  Hope - vinař, ale také úspěšný podnikatel. Kromě vinařství Mike vlastní také pivovar Hope Brewery a dvě další vinařství Tower Estate a Virgin  Hills.

Hope  Estate obhospodařuje své vlastní vinohrady o rozloze 66 hektarů. Hrozny pochází z vinic Hunter, Kyneton a Donnybrook, část hroznů i ze západní Austrálie. Půda je zde složená především z jílu, hlíny, čediče, pískovce a naplavenin.

Co se týče vinařských postupů i pěstovaných odrůd, HopeEstate si vybírá to nejlepší ze starého světa, ať už je řeč o Francii, Itálii, Portugalsku nebo Německu. Mezi nejpěstovanější odrůdy patří Riesling, Verdelho, Chardonnay, Moscato, Sauvignon  Blanc a Semillon, z modrých odrůd jsou to pak Shiraz, Cabernet  Sauvignon, Merlot či Pinot  Noir. Vinařství si zakládá na šetrném pěstování hroznů s velkým ohledem na místní půdu a na tradičních postupech v kombinaci s nejmodernější technologií.

Společnost se nevěnuje pouze výrobě těch nejlepších vín v oblasti, ale roku 2015 byl pod její záštitou otevřen i pivovar Hope  Brewhouse. Za zmínku stojí také degustační místnost zvaná GtrazCaskhall, obklopená 59 obřími sudy, z nichž některé našly své majitele například i mezi členy skupiny AC/DC. Michael Hope je skutečný bohém a tak se kromě výroby vína a piva věnuje i pořádání největších open air koncertů v Austrálii. Mezi nejslavnější kapely, které si na jeho koncertech zahrály patří zmíněné AC/DC, Rolling  Stones, Bruce  Springsteen, Red  Hot Chili Peppers nebo Elton  John. O úspěšnosti Michaela Hopa vypovídá i fakt, že byl v roce 2016 vyhlášen nejlepším podnikatelem Austrálie.

Vína Hope Estate patří mezi špičku australského vinařství a představují ty nejlepší tradiční odrůdy ze starého světa, ovšem s odrazem nezaměnitelného terroir Hunter Valley.

Vybraná vína z vinařství Hope  Estate Vám rádi představíme v naší enotece v centru Brna nebo si je můžete objednat na našem e-shopu.

Váš tým Vindom.