Vítěz Hradeckého poháru vína u nás na e-shopu!

14. 9. 2022
Vítěz Hradeckého poháru vína u nás na e-shopu!

Už podruhé na HPV zvítězilo jedno z našich vín!


Máme obrovskou radost z toho, že už podruhé na Hradeckém poháru vín zvítězilo víno, které je u nás ve VINDOM k dostání. Naposledy to bylo v soutěžním ročníku 2020, kdy se s neuvěřitelnými 94 body stal championem soutěže fenomenální Riesling Rothenberg Terasse 2007 od skvostného německého vinařství Schweinhardt. Hrozny pro toto víno jsou pěstovány na nejprestižnější vinici tohoto vinařství, Rothenberg, což znamená "červený kopec". Jeho sopečné podloží, je totiž protkáno, jak už název napovídá, červenou břidlicí. Mnohé keře na tomto kopci dosahují stáří až 50 let a dávají vzniknout skutečně nádherným minerálním a petrolejovým rieslingům.

Že je vinařství Schweinhardt skutečným klenotem, jsme věděli již dávno, avšak letos nám již podruhé dala za pravdu i odborná porota přímo zde, v České republice.  Letošnímu ročníku totiž s titulem Champion vévodilo rovněž Schweinhardské víno, a je jím Riesling Langenlosheimer 2014. Jedná se o typický suchý riesling s citrusovými a jablečnými tóny jemně protknuté zralým petrolejovým nádechem. Vinařskému umu rodiny Schweinhardtů může jen lichotit fakt, že se jedná o jejich základní riesling a i tak jsou jeho kvality natolik vysoké, že mezi všemi 438 víny, které se zúčastnily letošního Hradeckého poháru vín, se mu podařilo vydobít si první místo.

Oba rieslingy u nás jsou ještě stále k dostání, a to za původní cenu, nicméně jejich zásoby se rychle tenčí, tudíž s koupí moc neotálejte!

Tímto vzdáváme vinařství Schweinhardt veliký dík za nikdy neustávající mimořádně kvalitní vinařskou práci, z níž přímo čiší typicky německá nekompromisní preciznost. A jelikož se i u Vás těší jejich vína neutuchající oblibě, rozhodli jsme se u nás ve VINDOM uspořádat řízenou degustaci zaměřenou výhradně na toto vinařství, a to již za týden, ve středu 21. 9. 2022. Tímto Vás na degustaci srdečně zveme a doufáme, že se potkáme opět v hojném počtu!

Místo: Enoteca VINDOM, Smetanova 17, Brno-střed
Začátek: Středa 21.9. 18:30
Cena:  450,-

Místa si rezervujte předem na +420775740679 nebo na objednavky@vindom.cz

Těšíme se na Vás a brzy na zdraví!

Váš tým Vindom.