Oslavte s námi mezinárodní den ryzlinku!

13. 3. 2023
Oslavte s námi mezinárodní den ryzlinku!

Přijďte až do soboty ochutnat skvělé Ryzlinky z Německa, Austrálie i Moravy přímo do naší enotecy v Brně se slevou 25 % nebo si je s 15% slevou objednejte na našem eshopu.
Při nákupu na eshopu stačí pouze zadat kód Riesling15. Těšíme se na Vás!

Věděli jste, že odrůdě Ryzlink rýnský je přezdíváno královské  víno? Podle pověsti ho totiž z oblasti horního toku Rýna nechal do čech přivést sám Karel IV. a v této své původní oblasti, tedy v Německu, se Ryzlinku dodnes daří zdaleka nejlépe. 

Svědčí mu o něco chladnější a vlhčí klima a pěstování na jižně orientovaných svazích, jež nabízí dostatek slunce po celý rok. Nejlepší půdou jsou pak sušší kamenité či skalnaté typy. Ideální kombinace těchto faktorů najdeme v již zmíněném Německu, ale také Rakousku, Austrálii a samozřejmě i v České  republice, kde zejména v mikulovské podoblasti se Ryzlinku daří přímo výtečně. 

Co se týče pěstování, jedná se o poměrně náročnou  odrůdu, jež je však ceněna pro její schopnost velmi citlivě odrážet terroir vinice a dávat za vznik širokému spektru vysoce kvalitních odrůdových  vín od suchých kabinetních s vyzrálou kyselinou po vyšší stupně mohutně tělnatých přívlastkových vín až po špičkové archivní, vyzrálé ročníky s dominantními petrolejovými tóny.

Rádi byste se dozvěděli více? Přečtěte si náš článek, kde se Ryzlinku podrobně věnujeme nebo si přečtěte i o jiných odrůdách či oblastech na našem blogu

Nezapomeňte také sledovat náš Facebook a Instagram, najdete tam zajímavé vinné tipy, pozvánky na degustace a mnoho dalšího!

Váš tým Vindom.