Ohlédnutí za letošní TOP 77

9. 9. 2022
Ohlédnutí za letošní TOP 77

Letošní ročník byl skutečně velmi vydařený!


Pokud ještě podstatu naší soutěže TOP 77 tak úplně neznáte a chtěli byste se o ní dozvědět více, pak si přečtěte tento článek, který jsme pro Vás psali již v červnu, a kde je vše podrobněji vysvětleno.

Slavnostní vyhlášení 24. ročníku soutěže TOP 77 vín v České republice je za námi a my bychom tímto nesmírně rádi poděkovali všem, kdo se na celé akci podíleli, ať už odborné komisi, která degustovala jednotlivá vína, sponzorům, organizátorům, městu Brnu za pronájem nádherných prostor Besedního domu a především pak samotným vinařům, kteří si zaslouží upřímný obdiv za jejich neutuchající práci na vinici i ve sklepě.

Letošních vzorků vín bylo celkem 724, což je vzhledem k loňským bezmála osmi stovkám pokles, nicméně letošní ročník řadíme co do kvality vín bezpochyby mezi ty nejlepší za celou historii TOP 77.


A jak letos dopadly jednotlivé kategorie?

Cena Eduarda Postbiegla za nejlepší kolekci vín - již čtvrtý rok po sobě Vinselekt Michlovský

Nejlepší kolekce vín Slovácké oblasti - Vinařství Štěpán Maňák

Nejlepší kolekce vín z Mikulovské oblasti - Vinařství ZD Sedlec 

Nejlepší kolekce zahraničních vín - Tenuta Santa Maria 

Na to nejvyšší, pětihvězdičkové ocenění dosáhlo celkem čtrnáct vín. Absolutnímu vítězi Vinselekt Michlovský náleží čtyři z nich, pět pak italskému vinařství Tenuta Santa Maria. Dvě si odnáší Vinařství ZD Sedlec, obě v nejnovější kategorii oranžová vína. Za zbylá čtyři pětihvězdičková vína si pak ocenění po jednom odnášejí Vinařství Štěpán Maňák, VinařstvíSlaměnka a VillaVínoRača

Všem vítězům srdečně gratulujeme za cenný přínos vinařskému umění a doufáme, že příští rok bude ještě nabitější!

Ta nejlépe hodnocená vína budou již brzy k dostání přímo v naší enotéce, tak nezapomeňte sledovat náš blog, instagram a facebook! Těšit se u nás můžete brzy také na řízené degustace věnované produktům těchto vinařství.

Tak zase za rok nashledanou! Váš tým Vindom.