Hope Estate

Hope Estate

Vinařství Hope Estate se nachází v samém srdci vinařské oblasti HunterValley. Roku 1994 jej založil MichaelHope - vinař, ale také úspěšný podnikatel. Kromě vinařství Mike vlastní také pivovar Hope Brewery a dvě další vinařství TowerEstate a VirginHills.

Vybraná vína z tohoto vinařství

90
Hope Estate Western Australia The Ripper Shiraz 2017
Hope Estate

Western Australia The Ripper Shiraz 2017

Suché víno / Červené víno
468 Kč
+
Hope Estate Western Australia The Cracker 2018
Hope Estate

Western Australia The Cracker 2018

Suché víno / Červené víno
468 Kč
+
Hope Estate Hunter Valley Chadonnay 2017
Hope Estate

Hunter Valley Chadonnay 2017

Suché víno / Bílé víno
348 Kč
+
Hope Estate Hunter Valley Merlot 2014
Hope Estate

Hunter Valley Merlot 2014

Suché víno / Červené víno
348 Kč
+

Vinařství Hope Estate obhospodařuje své vlastní vinohrady o rozloze 66 hektarů. Hrozny pochází z vinic Hunter, Kyneton a Donnybrook, část hroznů i ze západní Austrálie. Půda je zde složená především z jílu, hlíny, čediče, pískovce a naplavenin.

Co se týče vinařských postupů i pěstovaných odrůd, HopeEstate si vybírá to nejlepší ze starého světa, ať už je řeč o Francii, Itálii, Portugalsku nebo Německu. Mezi nejpěstovanější odrůdy patří Riesling, Verdelho, Chardonnay, Moscato, SauvignonBlanc a Semillon, z modrých odrůd jsou to pak Shiraz, CabernetSauvignon, Merlot či PinotNoir. Vinařství si zakládá na šetrném pěstování hroznů s velkým ohledem na místní půdu a na tradičních postupech v kombinaci s nejmodernější technologií.

Společnost se nevěnuje pouze výrobě těch nejlepších vín v oblasti, ale roku 2015 byl pod její záštitou otevřen i pivovar HopeBrewhouse. Za zmínku stojí také degustační místnost zvaná GtrazCaskhall, obklopená 59 obřími sudy, z nichž některé našly své majitele například i mezi členy skupiny AC/DC. Michael Hope je skutečný bohém a tak se kromě výroby vína a piva věnuje i pořádání největších open air koncertů v Austrálii. Mezi nejslavnější kapely, které si na jeho koncertech zahrály patří zmíněné AC/DC, RollingStones, BruceSpringsteen, RedHotChiliPeppers nebo EltonJohn. O úspěšnosti Michaela Hopa vypovídá i fakt, že byl v roce 2016 vyhlášen nejlepším podnikatelem Austrálie.

Vína HopeEstate patří mezi špičku australského vinařství a představují ty nejlepší tradiční odrůdy ze starého světa, ovšem s odrazem nezaměnitelného terroir HunterValley.

Vybraná vína z vinařství HopeEstate Vám rádi představíme v naší enotece v centru Brna nebo si je můžete objednat na našem eshopu.

Váš tým Vindom.

Další vinaři

Elderton Wines
Huia
Tenuta di Sesta