Hunky Dory

Hunky Dory

Vinařství Huia a Hunky Dory z Nového Zélandu založili manželé Mike a Claire Allan. Do Marlborough dorazili v roce 1990 a v obci v Rapaura koupili dům, ve kterém se svými dcerami žijí dodnes.

 

Vybraná vína z tohoto vinařství

Hunky Dory Sauvignon 2019
Hunky Dory

Sauvignon 2018

Suché víno / Bílé víno
320 Kč
+

Začátky v Marlborough se nesly ve znamení tvrdé práce a nabývání cenných zkušeností v místních vinařstvích. Mike pracoval v legendárním Cloudy Bay a Vavasour, zatímco Claire v Corbans a Lawson's Dry Hills. Zkušenosti však získali i ve Francii, zejména v Champagne, kde se oba věnovali výrobě champagne ve vinařství Veuve Clicquot a Taittinger. Tyto bohaté zkušenosti jim daly skvělý základ pro výrobu těch nejlepších vín. Roku 1994 zasadili svoje první vinohrady a o dva roky později oficiálně založili vinařství Huia. Mike je vášnivý rybář a jeho žena Claire miluje místní gastronomii. Ráda kombinuje vína s jídly z lokálních produktů. S Mikovou vášní k rybolovu je spojena i řada vín Hunky Dory, na jejíž etiketě můžeme vidět bárku s chytajícím rybářem. Jméno Hunky Dory nese i loď, na které Mike pravidelně chytá. 

Na 35 hektarech jsou pěstovány odrůdy Sauvignon Blanc, Pinot Gris, Riesling, Gewürtztraminer, Grüner Veltliner, Chardonnay a Pinot noir.

Další vinaři

Huia
Tinpot Hut
Tenuta di Sesta