Tenuta di Sesta

Tenuta di Sesta

V obci zvané Montalcino na jihu Toskánska se nachází vinařství Tenuta di Sesta. Název Sesta - italsky šestý - pochází z římského označení místa, kde podél staré etruské cesty stával farní kostel Panny Marie Sexty, o čemž svědčí I archeologické nálezy.

Vybraná vína z tohoto vinařství

Tenuta di Sesta Camponovo 2020 IGT
Tenuta di Sesta

Camponovo 2020 IGT

Suché víno / Červené víno
286 Kč
+
Tenuta di Sesta Poggio D´Arna 2016 IGT
Tenuta di Sesta

Poggio D´Arna 2016 IGT

Suché víno / Červené víno
398 Kč
+
95
94
Tenuta di Sesta Brunello di Montalcino 2015
Tenuta di Sesta

Brunello di Montalcino 2015

Suché víno / Červené víno
1 190 Kč
+
91
91
Tenuta di Sesta Rosso di Montalcino 2018 DOC
Tenuta di Sesta

Rosso di Montalcino 2018 DOC

Suché víno / Červené víno
510 Kč
+

Tradice rodinného vinařství sahá až do 15. století. V roce 1966 vyrobil Giuseppe Ciacci, otec současného majitele, první lahve Brunello di Montalcino. V této době bylo na území Montalcina pouze 12 vinařství, a proto je Tenuta di Sesta zároveň uznávaná jako jedna z historických usedlostí v této oblasti. Od roku 1995 firmu řídí Giovanni Ciacci, ke kterému se připojily jeho děti Andrea a Francesca, které se starají především o obchod a marketing společnosti. Vinařství se rozkládá na více jak 200 hektarech, z čehož 30 hektarů tvoří vinice, 45 hektarů olivové sady a 55 hektarů zaujímá produkce obilí. Půdu v oblasti Montalcino tvoří kombinace skály, vápence, hlíny a jílu s podílem železa. Je považována za jednu z nejlepších pro pěstování hroznů, ze kterých se vyrábí slavné Brunello di Montalcino. Vinice se dělí na Duelecci Est a Duelecci Ovest. Ty jsou chráněny před chladným severním větrem díky nedaleké hoře Monte Amiata, u které panuje mírné mikroklima. Zároveň těží z teplého proudu vzduchu, který sem proudí z oblasti Maremma.

Filosofie vinařství spočívá v návratu ke starým tradicím a úctě k místu, kde se víno vyrábí. Nejpěstovanější odrůdy jsou Sangiovese Grosso, Merlot, Cabernet Franc, Colorino. Zrání vín probíhá ve slavonských dubových sudech. Roční produkce je 155 000 lahví

 

 

 

Další vinaři

Adriano Marco e Vittorio
Sordo Giovanni
Vinařství Komarov