Tenuta di Sesta

Tenuta di Sesta

V obci zvané Montalcino na jihu Toskánska se nachází vinařství Tenuta di Sesta. Název Sesta - italsky šestý - pochází z římského označení místa, kde podél staré etruské cesty stával farní kostel Panny Marie Sexty, o čemž svědčí I archeologické nálezy.

Vybraná vína z tohoto vinařství

Tenuta di Sesta Camponovo 2020 IGT
Tenuta di Sesta

Camponovo 2020 IGT

Suché víno / Červené víno
286 Kč
+
95
94
Tenuta di Sesta Brunello di Montalcino DOCG 2015
Tenuta di Sesta

Brunello di Montalcino DOCG 2015

Suché víno / Červené víno
1 298 Kč
+
91
91
Tenuta di Sesta Rosso di Montalcino 2021 DOC
Tenuta di Sesta

Rosso di Montalcino 2021 DOC

Suché víno / Červené víno
510 Kč
+

Tradice rodinného vinařství sahá až do 15. století. V roce 1966 vyrobil Giuseppe Ciacci, otec současného majitele, první lahve Brunello di Montalcino. V této době bylo na území Montalcina pouze 12 vinařství, a proto je Tenuta di Sesta zároveň uznávaná jako jedna z historických usedlostí v této oblasti. Od roku 1995 firmu řídí Giovanni Ciacci, ke kterému se připojily jeho děti Andrea a Francesca, které se starají především o obchod a marketing společnosti. Vinařství se rozkládá na více jak 200 hektarech, z čehož 30 hektarů tvoří vinice, 45 hektarů olivové sady a 55 hektarů zaujímá produkce obilí. Půdu v oblasti Montalcino tvoří kombinace skály, vápence, hlíny a jílu s podílem železa. Je považována za jednu z nejlepších pro pěstování hroznů, ze kterých se vyrábí slavné Brunello di Montalcino. Vinice se dělí na Duelecci Est a Duelecci Ovest. Ty jsou chráněny před chladným severním větrem díky nedaleké hoře Monte Amiata, u které panuje mírné mikroklima. Zároveň těží z teplého proudu vzduchu, který sem proudí z oblasti Maremma.

Filosofie vinařství spočívá v návratu ke starým tradicím a úctě k místu, kde se víno vyrábí. Nejpěstovanější odrůdy jsou Sangiovese Grosso, Merlot, Cabernet Franc, Colorino. Zrání vín probíhá ve slavonských dubových sudech. Roční produkce je 155 000 lahví

 

 

 

Další vinaři

Giovanni Abrigo
Adriano Marco e Vittorio
Sordo Giovanni