Adriano Marco e Vittorio

Adriano Marco e Vittorio

Rodinná firma, situovaná v srdci Piemontu v obci San Rocco Seno d’Elvio. Vinařská tradice rodiny Adriano sahá až k počátku 20. století, kdy Giuseppe Adriano začal s pěstováním vinné révy. Společně se svým synem Aldem koupili pozemky a založili svůj první vinohrad. V 90. letech do vinařství vstoupili nynější majitelé bratři Marco a Vittorio.

Vybraná vína z tohoto vinařství

Adriano Marco e Vittorio Moscato d´Asti DOCG 2019
Adriano Marco e Vittorio

Moscato d´Asti DOCG 2019

Sladké víno / Bílé víno
348 Kč
+
Adriano Marco e Vittorio Langhe Sauvignon DOC 2018
Adriano Marco e Vittorio

Langhe Sauvignon DOC 2017

Suché víno / Bílé víno
388 Kč
+
Adriano Marco e Vittorio Barbaresco Basarin DOCG 2015
Adriano Marco e Vittorio

Barbaresco Basarin DOCG 2015

Suché víno / Červené víno
820 Kč
+

Jedná se o třetí generaci rodiny Adriano. Zapojením bratrů Marca a Vittoria do rodinného vinařství začala nová kapitola, která spojuje tradici a umění, které jim bylo předáváno od otce a dědy, s moderními technologiemi. Důlěžitým rokem pro vinařství byl rok 2014, kdy se do rodinného vinařství  naplno zapojila dcera Michela a představue tak již čtvrtou generací, která ve vinařství pracuje. Vinařství obhospodařuje 50 hektarů půdy, z čehož 10 hektarů je využíváno pro pěstování lískových oříšků, 10 hektarů zalesněno a 30 hektarů vinic. Již přes 10 let nejsou na vinicích využívány žádné chemické prostředky tak, aby s ohledem na okolní krajinu vznikal kvalitní a hlavně zdravý produkt. Mezi nejvýznamnější vinice patří: Basarin, Mottura, Avoglieri Argantino nebo Sanadaive. Na nich najdeme odrůdy Nebbiolo, Barbera, Dolcetto, Freisa, Sauvignon Blanc a Moscato.

Vlajkovou lodí této společnosti je červené víno Barbaresco Basarin, které pochází ze stejnojmenné vinice považované za vysoce prestižní.

Další vinaři

Sordo Giovanni
Tenuta di Sesta
Bodegas Ostatu