Oslavte Nový rok s bublinami!

23. 12. 2022
Oslavte Nový rok s bublinami!

Na všechny bubliny je až do silvestra 12% sleva!! Stačí při nákupu zadat kód Vindom23.

V tomto článku Vám přinášíme průřez naší aktuální nabídkou perlivých vín. Najdete zde Prosecco nebo spumante z italského vinařství Tenuta  Tomasella a australský sparkling Hope Estate. V naší nabídce najdete také luxusní šampaňské z francouzského vinařství Dom Caudron, jemuž jsme věnovali samostatný článek, ten si můžete přečíst zde. Teď už se ale pojďme věnovat Proseccu a Sparklingu!

 

Vinařství Tenute Tomasella

Italské vinařství Tenute Tomasella se nachází na hranici regionů Friuli a Veneto, tedy přesně na pomezí dvou vinařských oblastí DOC Friuli a Prosecco DOC Treviso. Vín z Tenute Tomasella najdete v naší nabídce více, a ta perlivá si představíme podrobněji níže. Všechna jsou vyráběna pomocí metody Charmat (více o ní v našem článku o Proseccu) a ideální teplota servírování je 7-8 °C:

Prò Brut Millesimato DOC Prosecco

Excelentní jako aperitiv a skvěle se hodící k lehkým předkrmům, salátům, jemnějším sýrům a rybám. Slámově žlutá barva, ovocná chuť s dominantními tóny žlutého jablka a jemné perlení. Ovocné, svěží a dobře vyvážené. 100 % odrůda Glera. Zbytkový cukr 5g/l.

Pross-ecco DOC Prosecco

Brilantně doplní lehká jídla jako jednoduché úpravy těstovin, jednohubky, či jemné rajčatové  omáčky nebo ryby. Slámová barva se zelenými odlesky. Chuť ovocná s tóny zeleného jablka, exotického ovoce a divokých květů, zakončeno příjemným perlením. Nižší kyselina a elegantní vyváženost. 100 % odrůda Glera. Zbytkový cukr 15g/l.

Prò Extra Dry DOC Prosecco

Rovněž vynikající aperitiv hodící se ke všem druhům jemnějších předkrmů z ryb, jemnějších druhů šunek a sýrů a zeleninových či ovocných salátů. Slámově žlutá barva. Aroma čerstvého ovoce a tóny zeleného jablka, banánu a hrušek. Elegantní, čerstvé a plnější Prosecco. 100 % odrůda Glera. Zbytkový cukr 16g/l.

Rigole Brut Spumante

Nejedná se o Prosecco v pravém slova smyslu, jelikož Rigole není vyrobeno z odrůdy Glera. Výrobní postup je nicméně de facto identický a jedná se o zajímavý experiment s o něco aromatičtější odrůdou PinotBlanc (Rulandské bílé). Výborně doplní jemné úpravy grilovaných i syrových ryb, škeblí a mořských  plodů nebo bylinkovou   omeletu. Světle žlutá barva se zelenkavými odlesky, jemné tóny chlebové  kůrky, meruňky a bílých květů. Plné a kulaté spumante. 100 % odrůda Pinot Blanc. Zbytkový cukr 10g/l.

 

Vinařství Hope Estate 

Australské vinařství, nacházející se v samém srdci legendární oblasti Hunter Valley. Obě námi vybraná vína z tohoto vinařství, která vám představíme, jsou vyrobena rovněž metodou Charmat (více o ní
v našem článku o Proseccu), nikoliv pouhým umělým přiidáním oxidu uhličitého, jak bývá běžnou praxí u některých levnějších typů perlivých vín.

Pinot Chardonnay Sparkling

Blend dvou oblíbených odrůd při výrobě perlivých vín, Chardonnay a Pinot  Blanc, které pocházejí z vinic oblastí Hunter  Valley a New  South Wales. Skvěle se hodí k samostatnémupopíjení nebo lehkým pokrmům z drůbeže, ryb a mořských  plodů. Jedná se o lehcepitelné, velmi příjemné víno s nepříliš přezrálou aromatikou fialek, citrusů a rebarbory a chuťového charakteru moruše a třešní. Zbytkový cukr 5,9g/l. 

 

Sparkling Shiraz 2008

Ano, přesně tak, jedná se o perlivé červené  víno a světe div se, bublinky se Shirazem se snoubí přímo skvěle! Chuť lesního ovoce, třešní a švestek s čokoládovými  tóny a jemnou kořenitostí zakulacuje perfektně vybalancovaná tříslovina a kyselina. Stejně tak, jako tichá vína z odrůdy Shiraz, je tento sparkling výborný se středně výraznými masitými pokrmy od steaků či burgerů, přes sušené šunky či salámy až po uzeného lososa. Zrálo na sudech hogsheads z francouzského  dubu. Zbytkový cukr 6,3g/l.

Rozhodně nezapomeňte navštívit také naši nabídku luxusních šampaňských vín z francouzského vinařství Dom Caudron, jemuž jsme věnovali samostatný článek. Věříme, že mezi našimi vybranými a mnohokrát ozkoušenými víny objevíte to pravé pro příjemné sváteční chvilky s Vašimi blízkými i pro oslavu Nového roku.

 

Za celý tým Vindom Vám přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok 2023.
Na zdraví!