Bodegas Ostatu

Bodegas Ostatu

Rodinné vinařství Ostatu se nachází v malém městečku jménem Samaniego na úpatí hor Sierra de Cantabria a Sierra de Tolono. Vinařská tradice se zde předává z generace na generaci již od 16. Století. O dvě stě let později na strategickém místě mezi městy Laguardia a Vitoria-Gasteiz bylo postaveno panství, kde se začla psát historie vinařství Bodegas Ostatu.

Vybraná vína z tohoto vinařství

92
Bodegas Ostatu Crianza 2016
Bodegas Ostatu

Crianza 2016

Suché víno / Červené víno
388 Kč
+
90
Bodegas Ostatu Tinto 2018
Bodegas Ostatu

Tinto 2018

Suché víno / Červené víno
248 Kč
+
94
Bodegas Ostatu Lore 2014
Bodegas Ostatu

Lore 2014

Suché víno / Bílé víno
680 Kč
+
92
Bodegas Ostatu Selección 2014
Bodegas Ostatu

Selección 2014

Suché víno / Červené víno
598 Kč
+

 

V baskické části Rioja Alavesa rodina obhospodařuje 36 hektarů v nadmořské výšce 700 m.n.m. Vinařství je orientováno na jižní stranu, kde padá ideální množství srážek a je zároveň chráněno před chladným severním větrem z hor. Většina vinic je velmi starých a některé keře přesahují i 80 let. Podloží složené z vápence, jílu a hliněné půdy dokáže vyprodukovat vysoce kvalitní hrozny, ze kterých se vyrábí nejen tradiční Crianza a Reserva, ale i moderní vína francouzského typu. Maximální zralosti dosahují hrozny v období od konce září do října a ruční sklizeň tak předurčují vína té nejvyšší kvality.

Roční produkce Bodegas Ostatu je 360 tisíc lahví. Nejpěstovanější odrůdou celé Rioji a také vinařství Ostatu je Tempranillo, najdeme zde však I odrůdy jako je Mazuello, Viura, Malvasia nebo Garnacha.

 

Další vinaři

Dom Caudron
Schweinhardt
Hope Estate