Schweinhardt

Schweinhardt

Rodinné vinařství, které v současné době vede Axel Schweinhardt a jeho žena Ute, se nachází v obci Langenlonsheim v oblasti Nahe. Jedná se o jednu z největších vinařských obcí v Nahe s více než 350 letou tradicí.

Vybraná vína z tohoto vinařství

Schweinhardt Riesling Kabinett 2021
Schweinhardt

Riesling Kabinett 2021

Polosuché víno / Bílé víno
320 Kč
+
Schweinhardt Grauer Burgunder Löhrerberg 2017
Schweinhardt

Grauer Burgunder Löhrerberg 2017

Suché víno / Bílé víno
458 Kč
+
Schweinhardt Riesling Rothenberg 2017
Schweinhardt

Riesling Rothenberg 2017

Suché víno / Bílé víno
520 Kč
+

Nynější název usedlosti Bürgermeister Willy Schweinhardt odkazuje k dědečkovi současného majitele, který v byl v obci více než dvacet let starostou. Rodina obhospodařuje své vlastní vinohrady s celkovou výměrou 38 hektarů, z toho deset na těch nejlepších terasách. Vinařství vlastní tři prestižní polohy, jedna z nich nese název Königshield. Druhou polohou je Löhrer Berg, kde podloží tvoří čistý říční štěrk s jílovitými prvky, Poslední a nejprestižnější vinicí je Rothenberg, jak už název napovídá jedná se o “červený kopec” a odlišuje se sopečným podložím se složkami červené břidlice. Když Axeluv tatínek chtěl tuto vinici získat, musel k tomu zakoupit celé zadlužené vinařství a vyplatit jejich závazky.Nejstarší keře zde dosahují stáří přes 50 let. Tyto vinice dávají vzniknout krásným minerálním a petrolejovým Rieslingům. V oblasti Nahe se daří zejména bílým odrůdám, které zabírají 80 % plochy. Těm dominuje Riesling (27 %) doplněný odrůdami Weisser Burgunder, Grauer Buegunder, Müller Thurgau a Kerner. Z modrých odrůd se zde nejvíce daří odrůdě Pinot Noir, Dornfelder, Merlot a Cabernet Sauvignon.Nejvysazovanější odrůdu Riesling můžeme ve vinařství ochutnat od suchých Trocken z vinic Löhrer Berg až po prémiové z vinice Rothenberg, kde je absolutní špičkou víno Riesling Rothenberg Terrase.

Axel a jeho žena Ute přísně trvají na ekologických postupech na vinicích i ve sklepě.  Nepoužívají se žádné chemické přípravky a pesticidy a díky tomu je půda zdravá a plná živin. Díky nízkým výnosům, ručnímu sběru a přísné selekci hroznů již na vinici dosahují vysoké kvality i následná vína, která jsou ceněna odborníky po celém světě. Víno není filtrováno, čiření probíhá bez chemických či biologických preparátů pouze usazováním sedimentu na dně tanků pomocí gravitace.

Roční produkce vinařství Schweinhardt činí 170 000 lahví.

Další vinaři

Huia
Hope Estate
Vinařství Komarov