Vinařství Komarov

Vinařství Komarov

Vinařství Komarov se řadí mezi malé rodinné vinařsrtví. Obdělává 9 hektarů vlastních vinic ve znojemské podoblasti, vinařské obci Ivančice. Mezi odrůdy, které najdeme na 9 hektarech patří Chardonnay, Sauvignon, Müller Thurgau z bílých odrůd a z modrých odrůd zde máme Rulandské modré, Neronet a Svatovavřinecké. Hrozny na další produkci pochází od prověřených dodavatelů z blízkého okolí Ivančic, Dolnch Kounic a Mělčan. Od roku 2015 pan Komarov nakupuje hrozny i ze svého rodiště z Drnholce.

Práce ve vinici i ve sklepě je vždy v souladu s přírodou. Mošty pro výrobu bílých a růžových vín jsou zbaveny hrubých kalů a při kvašení jsou kontrolovaně chlazeny. Zrání probíhá většinou v nerezových tancích, na jemných kalech. U vyjímečných šarží dochází k lehkému kontaktu se dřevěnými sudy.

Rmuty červených vín kvasí v kádích, kde probíhá pravidelné ruční promíchávání. Po promíchání se kádě uzavřou, aby se zamezil přístup mušek a případných dalších nečistot. Po vylisování rmutu je víno ponecháno na jemných kvasničných kalech minimálně 6 měsíců. Červená vína vinař lahvuje vždy nejméně po roce zrání ve starých dubových sudech. 

Další vinaři

Schweinhardt
Bodegas Ostatu
Tenuta Santa Maria