South Australia - Barossa Valley, Coonowarra, Clare Valley, Eden Valley

South Australia - Barossa Valley, Coonowarra, Clare Valley, Eden Valley

Oblast Barossa Valley se nachází zhruba hodinu cesty od města Adelaide. Jedná se o jednu z nejstarších a hlavně nejznámějších oblastí Austrálie. Region má typické středomořské klima se suchým a horkým létem a mírnou zimou.

Vybraná vína z této oblasti

93
Elderton Wines Eden Valley Riesling 2021
Elderton Wines

Eden Valley Riesling 2021

Suché víno / Bílé víno
545 Kč
+
91
Elderton Wines Barossa Valley Shiraz 2019
Elderton Wines

Barossa Valley Shiraz 2019

Suché víno / Červené víno
660 Kč
+
90
Elderton Wines E-Series Shiraz Cabernet 2019
Elderton Wines

E-Series Shiraz Cabernet 2019

Suché víno / Červené víno
320 Kč
+
95
Elderton Wines Grand Tourer Neil Ashmead 2020
Elderton Wines

Grand Tourer Neil Ashmead 2020

Suché víno / Červené víno
1 350 Kč
+

Pěstování vinné révy je hlavním odvětvím, které je v  této oblasti zastoupeno. Nachází se zde jedny z nejstarších vinic s odrůdou Shiraz na celém světě. Jedna z těchto vinici patří také vinařství Elderton, jejichž vinice z roku 1894 stále plodí a z hroznů se vyrábí ikonické víno Command Shiraz – odkaz. Podloží v této oblasti je velmi rozmanité, najdeme zde stopy jílu, spraše, břidlice, ale hlavní složku tvoří písčité podloží. Tato rozmanitost podloží nahrává i velké variabilitě odrůdové skladby, kdy kromě již zmíněného Shirazu se zde pěstují i odrůdy Merlot, Cabernet Sauvigon. Z bílých odrůd je zde typický Semillon, který je v posledních letech často nahrazován odrůdou Chardonnay.

Jedna z částí této oblasti je i oblast Eden Valley. Oblast, kterou protéká řeka North Para a patří mezi nejlepší na výrobu bílých vín v celé Austrálii. V porovnání s Barossa Valley se jedná o chladnější oblast a velmi se zde daří odrůdám jako Riesling. Pro Riesling jsou velmi typické minerální a petrolejové tóny.

Vinaři z této oblasti

Elderton Wines