Dom Caudron

Dom Caudron

Vinařství se nachází ve vesničce Passy Grigny v údolí řeky Marne. Slavný opat Aimé Caudron, který měl vizionářskou a slibnou myšlenku o pěstování vína v této oblasti, byl ve vesnici skutečným příkladem místního vinařství.

Vybraná vína z tohoto vinařství

94
92
Dom Caudron Sublimite 50/50 Brut 2009 v dárkovém balení
Dom Caudron

Sublimite 50/50 Brut 2009

Suché šumivé víno / Sekty a Champagne
2 520 Kč
+
90
90
Dom Caudron Tajemství dozáže
Dom Caudron

Tajemství dozáže

Suché šumivé víno / Sekty a Champagne
3 200 Kč
+
91
91
Dom Caudron Fascinante Rosé
Dom Caudron

Fascinante Rosé

Suché šumivé víno / Sekty a Champagne
1 280 Kč
+
90
Dom Caudron Prediction Brut Magnum
Dom Caudron

Prediction Brut Magnum

Suché šumivé víno / Sekty a Champagne
2 429 Kč
+

V roce 1929 předložil myšlenku místním vinařům o založení družstva. Proběhlo první shromáždění 23 místních vinařů, kde každý přispěl darem v podobě nástrojů, lisovacích zařízení nebo místa pro výrobu vín, a byla zahájena spolupráce. Dohromady dávají své hrozny dodnes. Hrozny z 90% pochází přímo z vesnice Passy Grigny zbytek z vesnic nacházejících se v těsném sousedství. Místní producenti si jako svou odrůdu pro pěstování vín vybrali Pinot Menuier,  zvanou mlynářka. Ta je využívána v každém produktu tohoto domu. Coby původní odrůda oblasti svým krásným ovocným charakterem předurčovala výrobu šampaňského vysoké kvality.

Vinice s počáteční rozlohou 12 hektarů na svazích údolí Marne nyní představuje 130 hektarů. Od doby svého vzniku se družstvo rozrostlo o dalších 60 vinařů, kteří společně udržují tradice a úctu k místní terroir a především ducha vzájemné spolupráce, která hned od začátku byla iniciativou Dom Caudrona. Celková produkce je rozdělená na 3 částí, polovina úrody je prodána větším šampaňským domům, část je zpracována pod značkou Dom Caudron a zbytek je zpracován v kooperaci a následně prodáván pod značkou jednotlivých vinohradníků a členů společenství.

Další vinaři

Chateau De La Grave
Chateau Tour Marcillanet
Tenuta Tomasella