Tenuta Tomasella

Tenuta Tomasella

Italské vinařství Tenute Tomasella se nachází na hranici mezi Friuli a Veneto, mezi vinařskými oblastmi DOC Friuli a Prosecco DOC Treviso. Vinařství využívá kombinace dvou oblastí s velmi odlišnými geografickým charakteristikami, kulturami a tradicemi, z nichž nachází  právě ty detaily, které dělají dobré víno vynikající. 

Vybraná vína z tohoto vinařství

Tenute Tomasella spojuje tradici a inovaci. Ruční práce ve vinici je následována využitím moderních technologií ve sklepě. Vinařství díky svým odborným znalostem pečuje o své hrozny tím nejudržitelnějším způsobem s nízkým dopadem. Mimo to je pro vinice nezbytné specifické mikroklima, díky němuž je tato oblast již od pradávna věnována vinařství. Vinařství vlastní celkem 50 hektarů vinic, z toho 10 ve Friuli a 40 ve Venetu. 


DOC Friuli je největší z vinařských oblastí s DOC v regionu Friuli Venezia Giulia. Vinařská oblast DOC Friuli, složená z jílovitých aluviálních půd, schopných odvádět značné množství srážek z této oblasti, těží také ze znatelného vánku, který větrá a suší vinnou révu, zabraňuje všem druhům hniloby a dává tak zdravé hrozny pro vynikající vína.

Další vinaři

Giovanni Abrigo
Adriano Marco e Vittorio
Sordo Giovanni
Tenuta di Sesta