Naše účast na veletrhu Wine Prague!

23. 5. 2022
Naše účast na veletrhu Wine Prague!

Wine Prague 2022 je za námi!

Přinášíme Vám shrnutí toho, co nás potkalo na letošním nabitém ročníku Wine Prague.

Wine Prague 2022

10. – 11. května se uskutečnil tento již 6. ročník největšího českého veletrhu vína pro profesionály a odbornou veřejnost. Zúčastnilo se letos celkem 174 vystavovatelů z celého světa a 4672 návštěvníků, což je opravdu úctyhodné množství. Jako dostatečně prostorné místo ke konání posloužilo Výstaviště v Letňanech.

Ti z Vás, kteří se letošního Wine Prague zúčastnili, nás na našem stanovišti na pozici C8 nejspíš nepřehlédli, měli jsme totiž téměř neustále plno. Navštívili nás nejen naši stálí zákazníci a partneři, ale také spousta nových lidí a VINDOM se tak stal jedním z nejnavštěvovanějších stánků veletrhu. Vám všem tímto srdečně děkujeme za projevenou přízeň a budeme se moc těšit, až se za námi zastavíte také v naší brněnské enotéce, či na našem e-shopu!
Stejně, jako v našem stánku, tam máte možnost ochutnat vína z celého světa! 

A jaká vinařství jsme letos představovali? Spoustu z nich už nejspíš znáte!

Austrálie

Elderton Wines - Barossa Valley

Rodinné vinařství s dlouhou tradicí, které si klade za cíl ve svých vínech především vyjádřit terroir věhlasné oblasti Barossa Valley. Vyrábí premiová vína z odrůd Shiraz, Merlot, Chardonnay a Cabernet Sauvignon.

Hope Estate - Hunter Valley

Vinařství se nachází na východě Austrálie a vyrábí vína z odrůdy Merlot, Chardonnay, Shiraz nebo Verdelho a s oblibou nechávají své víno zrát na francouzských sudech typu barrique.

Nový Zéland

Huia Vineyards & Hunky Dory - Marlborough

Rodinné vinařství s 25 letou tradicí s důrazem na udržitelnost a organickou, biodynamickou produkci. Vinařství se zaměřuje na výrobu převážně bílých vín zejména odrůdy Sauvignon Blanc.

Tinpot Hut Wines - Marlborough

Rodinné vinařství taktéž z oblasti Marlborough. Největší produkci tvoří odrůda Sauvignon Blanc, najdeme zde i odrůdy Pinot Gris, Pinot Noir a malou produkci odrůdy Veltlínské zelené.

Německo

Weingut Schweinhardt - Nahe

Vynikající německé vinařství, vyrábějící vína typická pro zdejší chladnější podnebí oblasti Nahe. Jejich specialitou je odrůda Riesling, kterou najdeme v kategorii od suchého vína až po víno dezertní. 

Španělsko

Adegas Terra De Asorei - Rias Baixas

Vinařství specializující se na odrůdu Albariño, více informací o této netradiční odrůdě najdete zde. Vedle tradičních postupů výroby použití zrání na kvasničních kalech sur-lie se ve vinařství využívá i zrání na sudech typu barrique. 

Bodegas Ostatu - Rioja 

Rodina Samaniego ve své produkci dbá na respekt ke krajině a především vyváženost, a to jak v procesu výroby vína, tak v jeho výsledné chuti. Jeho produkce jsou převážně odrůdy Tempranillo a Graziano

Bodegas Montebaco - Ribera del Duero 

Vinařství zaměřující se na věhlasnou španělskou odrůdu Tempranillo, ale také Merlot nebo Verdejo, působící v okolí řeky Duero, jedné z nejvytříbenějších vinařských oblastí Španělska.

Bodega Sierra Norte - Jumilla 

Vinařství se stoletou tradicí působící v oblasti Jumilla. Zaměřuje se na odrůdy Monastrell a Bobal, ale také Cabernet Sauvignon či Merlot. Všechna vína jsou vegan i BIO.

Itálie

Tenuta Santa Maria di Gaetano Bertani - Veneto

Rodinné vinařství kombinující tradiční postupy s inovacemi. Vlajkovou lodí vinařství je Amarone, víno vyráběné starobylou metodou Appassimento. Vinařství, které již brzy najdete v naší nabídce!

Tenuta di Sesta - Toskánsko

Vinařství, které téměř výhradně pěstuje odrůdu Sangiovese, ale také např. Merlot nebo Cabernet Sauvignon. Pyšní se výrobou proslulého toskánského vína Brunello di Montalcino.

Adriano Marco e Vittorio - Piemont

Toto rodinné vinařství, jež se pyšní certifikátem udržitelného ekologického zemědělství Green Experience a plodícími keři starými až 70 let, produkuje víno z celé řady odrůd hlavně pak z odrůdy Nebbiolo.

Sordo Giovanni - Piemont

Sordo Wine se specializuje na odrůdu Nebbiolo a výrobu slavných italských vín Barolo. Zakládá si na striktně ekologickém a udržitelném přístupu k zemědělství.

Francie

Dom Caudron - Champagne

Dom Caudron vyrábí, už podle názvu, výběrové Šampaňské. Zaměřuje se převážně na produkci z odrůdy Pinot Meunier, ale v nabídce najdeme i blendy se Chardonnay.

Château de la Grave - Bordeaux

Rodinné vinařství se stoletou tradicí nacházející se v prostředí hradu ze 17. století. Jejich produkce se soustřeďuje především na Merlot, Cabernet Sauvignon a Malbec. 

Chateau Tour Marcillanet - Bordeaux

Vinařství z oblasti Bordeaux. S tradicí sahající do 14. století a keři starými až 30 let se zaměřuje na produkci odrůd Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc.

O veletrhu Wine Prague
Myšlenkou celého veletrhu je poskytnout vinařům i obchodníkům možnost k navázání nových odborných a obchodních kontaktů. Samozřejmostí jsou skvěle dostupné veletržní prostory s výborným servisem a všemi potřebnými službami, několik samostatných degustačních místností a v neposlední řadě mnoho špičkových odborníků pro rozsáhlé i komorní degustace, semináře nebo prezentace. Wine Prague je skvělou příležitostí pro nás, obchodníky, jelikož tak objevíme spoustu nových znamenitých vín i vinařství a, jak doufáme, navážeme kromě těch obchodních i nové přátelské vztahy. Výbornou zprávou je tento veletrh ale i pro české a moravské vinaře, kteří tak mají šanci oslovit zahraniční trh a dostat svá vína tam, kam by to jinak bylo jen velmi obtížné. Zkrátka skvělá příležitost pro všechny. 

Letošní ročník byl opravdu skvělý! Jako vždy byly k ochutnání stovky skutečně velmi dobrých vín a my se už těšíme na příští ročník. Do té doby se s Vámi ale určitě uvidíme v naší enotece v Brně. 

Budeme se těšit!
Tým Vindom